Zajęcia dla dzieci – jakie wybrać, gdzie i dlaczego?

Zajęcia dla dzieci – jakie wybrać, gdzie i dlaczego?

Często rodzice przy zbliżającym się roku szkolnym zastanawiają się, na jakie zajęcia zapisać swoje dziecko. Jakie zajęcia byłyby idealne? Czy wybrać rytmikę, angielski, ceramikę, basen, piłkę nożną, a może taniec? Czy zajęcia dodatkowe rozwiną pasję mojego dziecka?

Sensoplastyka w DziecioLadzie

 

Czym się kierować przy wyborze dodatkowych zajęć dla dzieci?

W ostatnich czasach rodzice starają się rozwijać swoje dzieci w różnych dziedzinach. Decydują się na dodatkowe zajęcia dla dzieci poza tymi, które mają w żłobku lub przedszkolu. A jest z czego wybierać – od aktywności sportowych, muzycznych, kreatywnych po uwrażliwianie dzieci na świat i przyrodę. Oczywiście dostęp do przeróżnych zajęć zależy od naszego miejsca zamieszkania i możliwości finansowych. Przy wyborze zajęć warto dowiedzieć się, kto je prowadzi, czy posiada stosowne uprawnienia i doświadczenie w pracy z dziećmi, jak liczna jest grupa, jakie korzyści płyną z uczestnictwa w danych zajęciach.

 

Muzykowanie w DziecioLadzie

 

Jakie zajęcia dla dzieci wybrać?

Wiele miejsc oferuje zajęcia próbne, aby móc się przekonać, czy będą one odpowiadać naszemu dziecku. W zajęciach dla najmłodszych rodzice często towarzyszą swoim dzieciom, co jest wspaniałą okazją do pogłębienia więzi i spędzenia wspólnie wartościowego czasu. Nieco starsze dzieci uczą się na wszystkich zajęciach przebywania w małej, lokalnej społeczności i przestrzegania ustalonych norm współżycia. Zapisując dziecko, na przykład na zajęcia muzyczne, wpływamy na jego wrażliwość, twórczość, kreatywność, poczucie estetyki, wzmacniamy jego poczucie własnej wartości oraz wiarę we własne możliwości. Często na takich zajęciach dzieci poznają różne gatunki muzyki, dźwięki, instrumenty. Uczą się poczucia rytmu, a nawet zaczynają grać na instrumentach.

Zajęcia z rytmiki w DziecioLadzie

 

Co znajdziesz w Dziecioladzie od września?

W Dziecioladzie od września przygotowaliśmy zajęcia dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat. W ofercie znajdą się zajęcia z rytmiki, języka angielskiego z native speakerem, zajęcia ogólnorozwojowe, sensoplastyka, little artist, muzykowanie na dywanie, a nawet ceramika. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez zawodowych nauczycieli posiadających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Zajęcia dla dzieci będą odbywały się w grupach do 10 osób, ponieważ zależy nam na komforcie pracy i skupieniu uwagi nauczyciela na rozwoju każdego dziecka.

zajęcia z ceramiki w DziecioLadzie

 

Nowości w Dziecioladzie

W nowym roku szkolnym 2018/2019 po raz pierwszy będziemy mieli w ofercie zajęcia z ceramiki oraz little artist. Na zajęciach dla dzieci z ceramiki będziemy pracować na surowcu, jakim jest glina, przy użyciu różnych technik oraz narzędzi. Ulepione przez dzieci arcydzieła będą malowane specjalnymi farbami, a później wypalane w piecu. Zajęcia te będą przeznaczone dla dzieci od 2 do 4 roku życia. Drugą naszą nowością będą zajęcia little artist, które są połączeniem elementów muzyczno-aktorsko-ruchowych w języku angielskim. Głównym celem zajęć będzie uwrażliwienie dzieci na muzykę poprzez rozwijanie umiejętności artystycznych, językowych oraz manualnych. Prowadząca zajęcia, Pani Ewelina, posiada bogate międzynarodowe doświadczenie w pracy z dziećmi w Polsce, Anglii oraz Danii. Więcej szczegółów już niedługo.

 

muzykowanie na dywanie w DziecioLadzie

 

Chcesz zapisać swoje dziecko na zajęcia do Dzieciolady? Zapoznaj się z ofertą. Przyjdźcie do nas razem z dzieckiem i przekonajcie się, jak fajnie, twórczo i w przyjaznej atmosferze można spędzić czas.

About Author

Related posts

Moda na chusty – fanaberia, czy świadomy wybór rodziców?

Moda na chusty – fanaberia, czy świadomy wybór rodziców? Noszenie w chustach w ostatnim czasie staje się co raz popularniejsze. I choć często określa się je „modą na chusty”, powiedziałabym, że jest raczej dobrze przemyślanym wyborem świadomych rodziców, którzy chcą odpowiadać na biologiczne potrzeby dziecka. Jako gatunek ludzki, rodzimy...

Czytaj więcej

Jak zorganizować niezapomniane urodziny dla Twojego dziecka?

Jak zorganizować niezapomniane urodziny dla Twojego dziecka?  Często rodzice zastanawiają się jak powinny wyglądać idealne urodziny swojego dziecka? Jakie atrakcje przygotować? Co przygotować dla dzieci do jedzenia? A co jeśli jakieś maluch ma alergie? Co zaproponować dla rodziców? I odwieczny problem – tort – zamówić czy upiec go samemu?...

Czytaj więcej

Give a Reply

Loading...